Ogłoszenie

Witajcie na nowo powstałym forum gildii Crank

#1 2009-02-21 18:35:01

Osa

Administrator

8225327
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 37
Punktów :   

Reformy - pomysły

Nasza gildia powoli zaczyna prosperować coraz lepiej. Nie jest to szczyt marzeń ale nie jest źle . Aby jednak działała jeszcze lepiej wydaje mi się że dobrym  pomysłem byłoby rozpoczęcie intensywnej rekrutacji i powiększenie liczby członków do co najmniej 20 aktywnych. W tym przypadku koniecznym jest ograniczenie dostępu do guild banku na zasadzie kategorycznego zmniejszenia możliwości wyciągania przedmiotów przez nowych graczy. Byłyby to np. jeden albo dwa przedmioty dziennie.
Wracając do rekrutacji oczywistą sprawą jest aby nie rekrutować byle kogo ale ludzi odpowiednich do naszej gildii (chodzi tu głównie o rozgarnięcie psychiczne... poke-neo dzieciaków raczej nie szukamy). Aby rozwinąć maksymalnie możliwości profesji członków gildii dobrą rzeczą byłoby wsadzanie materiałów do guild banku. W sumie po to powstał drugi tab. Jeżeli chodzi o zbiórkę pieniężną to nie wydaje mi się żeby było to konieczne w tym momencie.
Nie jestem guild masterem także pomysły te są jedynie pomysłami i nie mają żadnej mocy puki Łata się nie zgodzi. Do tego momentu proszę was (czyli tą niewielką liczbę forumowiczów) o komentarz odnośnie tych propozycji. Nie jestem ideałem i to co mi się wydaje dobrą reformą nie musi być dobre dla innych, także słowa krytyki jak najbardziej mile widziane.

Offline

 

#2 2009-02-21 18:52:16

Sheva

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 7
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

Jesli chodz o mnie to pomysl mi sie podoba .. wszyscy maja mozliwosc zapraszania do gildi wiec szukac graczy z mozgiem!!    co do banku to do niego maja dostep tylko veterani i wyzej wiec nie ma obawy .

Offline

 

#3 2009-02-21 21:03:50

freaknosn

Administrator

753974
Call me!
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

I'm on it.


http://www.wowsignature.com/upload/sign-freaknosn.png

Offline

 

#4 2009-03-08 19:42:16

Cryhavoc

Banita

Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 5
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

Witam, jestem z wami od paru godzin. Z tego co sie zorientowalem jest tu paczka ludzi z pomyslami, ktorzy chca stworzyc dobra, ciekawa i przyjemnie funkcjonujaca gildie, i o to chodzi Popieram powyzsze pomysly jak najbardziej. Zbiorka do banku - jezeli juz - to w zaleznosci od lvl, mysle ze 50g tygodniowo dla 60lvl i 100 dla 70 nie byloby wielka tragedia. ALE, mysle ze jasne opisanie przeznaczenia tych pieniedzy (doplat do mountow, napraw, cokolwiek, wszystko na co ta kasa idzie) byloby dobrym rozwiazaniem, ale to pewnie dalsza perspektywa. Ogolnie uwazam ze jasne okreslanie zasad i zebranie ich w jednym miejscu usprawnia dzialanie gildii i pozwala na unikniecie nieporozumien.

Druga sprawa. Pewnie wiekszosc z nas wie jak wygladaja Raidy w roznych gildiach, podzial lootu itd. Dlatego mam propozycje ustalenia regulaminu instancji raidow. W obecnej fazie rozwoju gildii sensowne wydaje mi sie usankcjonowanie pewnego rodzaju piramidy potrzeb i podzial lootu wg niej. np. paladyni i warki mogliby miec mozliwosc needowania plate'ow, mage i warlock - clothow, staves, itd. wiecie o co mi chodzi. W ten sposob kazdy dostawalby to czego potrzebuje i wydaje mi sie to sprawiedliwym rozwiazaniem. Uniknelibysmy wtedy chorych, moim zdaniem, sytuacji, kiedy w party mamy powiedzmy warka, on przegrywa rolla na plate'a, ktorego dostaje warlock i sprzedaje go na ah . Przemyslcie to. Ewentualnie moznaby tez zglaszac potrzeby na konkretny loot, w przypadku kiedy 2 osoby z opancerzeniem typu cloth zglaszaja potrzebe na clotha, robi sie losowanie miedzy nimi, kto to bierze i juz. Moim zdaniem byloby to sprawiedliwe, co pozwolilo trzymac wysokie morale. Pewnie nie jeden z nas opusci jakas gildie z powodu chorych zasad dotyczacych podzialu lootu na raidach.

Prosze o przemyslenie tych propozycji . I ogolnie rzecz biorac to wszystkich witam i mam nadzieje ze bedziemy sie dobrze bawic . pozdr


Edit: a i wlasnie, zapomnialem, TeamSpeak, to jest rewelacyjna rzecz na insty, nie kazdy moze miec warunki do tego zeby nawijac siedzac przy komputerze, np ja nie bardzo , ale wystarczy jedna osoba ktora dowodzi na inscie i gada, a reszta ma nasluch. Dziala to o wiele wiele lepiej niz party channel

Ostatnio edytowany przez Cryhavoc (2009-03-08 20:23:29)

Offline

 

#5 2009-03-08 21:52:19

Osa

Administrator

8225327
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 37
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

Słowa mądrości prawisz i jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Co do lootu to u nas się już przyjęło że wiemy co kto i kiedy ma brać ale to raczej skierowane są słowa do newbe w gildii ale dobrze że o tym wspominasz bo wiadomo jak jest ;]. Co do team speaka to channel już istnieje.
Server ip to - 91.197.88.14:8767
Pokój - 37 .  AlphaWoW
Hasło - qwerty ( wiem wiem baaaardzo ambitne ;] sam wymyśliłem )

Chciałbym jeszcze taki mały pomysł dodać.
Osoby na 70 lvl wcale nie są mniej zajęte niż te na niższych poziomach ale chciałbym aby zajęli się bardzo aktywną rekrutacją nowych członków. Do tego wyznaczylibyśmy wraz z Łatą kogoś odpowiedzialnego na funkcję głównego rekrutanta. Chodzi mi o taką osobę która zanim zezwoli na przyjęcie członka wypyta go dokładnie i porozmawia z nim chwile aby ustalić poziom umysłowy tejże osoby. Nie chodzi nam o zbieranie byle kogo byle szybo tylko w miare kumatych , przyjemnych , przyjacielskich i ciepłych w odbiorze ludzi.

Offline

 

#6 2009-03-08 23:16:31

Cryhavoc

Banita

Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 5
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

głowny rekrutant - pomysl rewelacja, uniknie sie potem niepotrzebnych sytuacji wewnatrz. Mnie zrekrutowal Sheva i musze powiedziec, ze sie nadaje ;p. Od razu wiedzialem co jest grane i ze mi sie podoba.

Offline

 

#7 2009-03-08 23:33:24

Osa

Administrator

8225327
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 37
Punktów :   

Re: Reformy - pomysły

Ale Sheva - Łata nie zawsze ma czas. Trzeba kogoś kto ma czas i jest in game często

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lastbk.pun.pl www.untouchables.pun.pl www.anticcafe.pun.pl www.nowalia.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl